„Odpust na wzgórzu św. Piotra”

Z okazji odpustu Apostołów Św. Piotra i Św. Pawła obchodzonego 29 czerwca każdego roku, po raz drugi odbył się Festyn Parafialny i II Diecezjalny Zlot Rowerowy.

Po Mszy Świętej o godzinie 17.00 odprawionej przez Proboszcza Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Jana Ewangelisty księdza Jarosława Szlęzaka rozpoczęła się rywalizacja sportowo-zręcznościowa sołectw z terenu Gminy Pilica w dwóch konkurencjach: przeciąganie liny i rzut jajkiem.

Bezkonkurencyjni w przeciąganiu liny byli tak jak w roku ubiegłym strażacy OSP Pilica reprezentujący sołectwo Pilica, którzy po bardzo zaciętej walce pokonali sołectwo Kocikowa reprezentowane przez strażaków OSP Kocikowa. Tym samym strażacy OSP Pilica zdobyli Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Zawierciańskiego.

W drugiej konkurencji rzucaniu jajkiem polegającym na tym, że jedna osoba rzuca jajkiem, a druga musi to jajko złapać w grupie dziecięcej zwyciężyła Wiktoria Karpała – 11m, a w grupie młodzieżowej zwyciężyła Paulina Rozlach – 13m.

W sobotnie przedpołudnie na Wzgórzu Św. Piotra odbył się II Diecezjalny Zlot Rowerowy zainicjowany i organizowany przez księdza Marka Bigaja wikariusza parafii pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Jana Ewangelisty. Po Mszy Świętej o godzinie 11.00 miłośnicy dwóch kółek rozpoczęli rywalizację sportową w następujących konkurencjach: bieg żółwi (polegający na jak najdłuższym utrzymaniu się na rowerze), tor przeszkód i jazda na czas pod górę.

Zwycięzcami w trzech kategoriach wiekowych zostali: 

DZIECI: 

Miejsce I: KAROL KAROLCZYK

Miejsce II: JAKUB GLINIANY

Miejsce III: KAROL SYNOWSKI

MŁODZIEŻ:

Miejsce I: BARTOSZ DYLKOWSKI

Miejsce II: KAMIL BIELAWSKI

Miejsce III: MICHAŁ POKOWSKI

DOROŚLI:

Miejsce I: MAREK NOWAK

Miejsce II: JAN PEJKIERT

Miejsce III: TOMASZ SZOTA

Zwycięzcy otrzymali karnety do Parku Wodnego w Łazach, puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Pilica oraz przewodniki turystyczne wydane przez UMiG Pilica.

Nagrody zwycięzcom wręczał Burmistrz Miasta i Gminy Pilica Michał Otrębski.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s