„Wypadek drogowy w Pilicy”

W dniu 20 lipca 2012 roku o godzinie 19.19 Powiatowe Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało Naszą Jednostkę do wypadku drogowego do jakiego doszło na ul. Krakowskiej w Pilicy.

   

Po bardzo szybkiej mobilizacji strażaków ratowników OSP Pilica zaraz po skończeniu ostatniego sygnału zastęp VW LT 46 – SLRt wyjechał do działań ratowniczych.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono wypadek dwóch samochodów osobowych  VW POLO i ROVER 416 Si. Na miejscu wypadku obecna była Policja, a osoby poszkodowane w tym wypadku były poza pojazdami, którym pomocy medycznej udzielały Zespoły Pogotowia Ratunkowego. Cztery osoby poszkodowane w wypadku zostały zabrane do Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

Działania Straży Pożarnej polegały na odłączeniu napięcia w uszkodzonych samochodach, w pomocy kierowaniu ruchem drogowym, pomocy Służbom Drogowym w załadunku uszkodzonych pojazdów na lawety. Następne działania polegały na neutralizacji i zmyciu płynów eksploatacyjnych z jezdni przy pomocy środków chemicznych ‘Sorbentu’ oraz ‘Sintanu’. Po zmyciu wszystkich plam ropopochodnych z drogi działania zostały zakończone.

W działaniach udział brały następujące służby:

  • Zespół Pogotowia Ratunkowego – 2
  • Policja – 2
  • OSP Pilica – 1 zastęp [VW LT 46 – SLRt]
  • Służba Drogowa – 2
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s