„Wypadek drogowy na Smoleniu”

25 lipca 2012 roku o godzinie 17.08 Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica została zadysponowana przez Powiatowe Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu do wypadku drogowego do jakiego doszło w miejscowości Smoleń.

 

Po szybkiej mobilizacji strażaków ratowników OSP Pilica, już po kilku chwilach do działań ratowniczych wyjechał zastęp VW LT 46 – SLRt.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono wypadek dwóch samochodów osobowych tj. Ford Escort i Citroen AX. Osoba poszkodowana w wypadku została zabrana przez Zespół Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Powiatowego w Zawierciu przed przybyciem Straży Pożarnej i Policji.

Działania Straży Pożarnej polegały na odcięciu napięcia w uszkodzonym samochodzie, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym oraz pomocy Służbom Drogowym w załadunku uszkodzonego pojazdu na lawetę.

Następne działania Straży Pożarnej polegały na neutralizacji płynów eksploatacyjnych przy pomocy środków chemicznych typu ”SINTAN” oraz uprzątnięciu pozostałości powypadkowych z jezdni. Po wykonaniu tych czynności działania zakończono.

W działaniach ratowniczych udział brały następujące służby:

  • Zespół Pogotowia Ratunkowego – 1×3;
  • OSP Pilica – 1 zastęp;
  • Policja – 1×2
  • Pomoc Drogowa – 1×2
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s