„Wypadek drogowy w Pilicy i Grabcu”

W dniu 03 sierpnia 2012 roku o godzinie 21.03 Powiatowe Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do wypadku drogowego w miejscowości Grabiec. Szybka mobilizacja strażaków ratowników OSP sprawiła, że kilka chwil po alarmie zastęp VW LT 46 – SLRt wyjechał do działań ratowniczych. Udający się do działań ratowniczych zastęp OSP Pilica, w drodze został skierowany przez dyżurnego PSK PSP Zawiercie do wypadku drogowego do jakiego doszło na drodze DW 794 w Pilicy.

Wypadek Pilica 03.08.2012

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono wypadek dwóch samochodów osobowych marki: Ford Fiesta i Rover 214i. Osoby poszkodowane w wypadku zostały zabrane przez Zespoły Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Powiatowego w Zawierciu przed przybyciem Straży Pożarnej. Na miejscu obecna była Policja. Działania Staży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu napięcia w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem oraz pomocy Służbom Drogowym w załadunku rozbitych samochodów na lawety. Po usunięciu pojazdów z drogi, strażacy przystąpili do neutralizacji wycieków płynów eksploatacyjnych za pomocą środka chemicznego „SINTAN„ i uprzątnięciu pozostałości powypadkowych z jezdni. Po wykonaniu wszystkich czynności zgłoszono zakończenie działań i powrócono do bazy.

W działaniach udział brały następujące służby:

  • JRG Zawiercie – 1 zastęp
  • OSP Pilica – 1 zastęp
  • Policja – 2×2
  • Zespół Pogotowia Ratunkowego
  • Służby Drogowe – 2×1

Wypadek w Grabcu (gm. Szczekociny) do jakiego początkowo zadysponowana była Jednostka OSP Pilica.

Samochód dostawczy zderzył się z ciągnikiem rolniczym, który ciągnął dwie przyczepy wyładowane sianem. W wyniku zderzenia 5 osób zostało rannych, w tym 1 ciężko. W wyniku wypadku droga krajowa DK 78 była całkowicie zablokowana.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s