„Pokaz jednostek OSP”

14 sierpnia 2012 roku z okazji festynu strażackiego zorganizowanego przez Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej Wierbka, odbył się wspólny pokaz jednostek OSP z Pilicy, Wierbki i Kleszczowej.

Pokaz Wierbka 14.08.2012r. Pokaz Wierbka (1) 14.08.2012r. Pokaz Wierbka (2) 14.08.2012r.

Pokaz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych miał na celu zaprezentowanie mieszkańcom Wierbki i okolicznych miejscowości jak wyglądają działania ratownicze podczas prawdziwych akcji ratowniczo-gaśniczych.

Podczas festynu dochodzi do wypadku drogowego. Na miejsce zdarzenia wezwana zostaje jednostka OSP Pilica. Po przybyciu na miejsce działania stwierdzono wypadek samochodu osobowego. W pojeździe znajdowały się dwie ranne osoby (kierowca i pasażer). Działania strażaków ratowników OSP Pilica polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu akumulatorów, ewakuacji rannego pasażera z rozbitego pojazdu i udzieleniu mu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedlekarskiej, wykonaniu dostępu do zakleszczonego kierowcy za pomocą narzędzi hydraulicznych oraz wydobyciu poszkodowanego i udzieleniu mu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedlekarskiej, a następnie przekazaniu Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Po zakończeniu działań ratowniczych w samochodzie dochodzi do samozapłonu i pojazd staje w płomieniach. Na miejsce działań gaśniczych wezwane zostają jednostki OSP Wierbka i OSP Kleszczowa. Działania strażaków ratowników OSP Wierbka polegają na podaniu jednego prądu gaśniczego piany, celem ugaszenia płonącego samochodu. OSP Kleszczowa miała za zadanie zasilać w wodę samochód OSP Wierbka.

W pokazie uczestniczyły następujące zastępy OSP:

  • OSP Pilica – VW LT 46 – SLRt   
  • OSP Wierbka – MAN – GBA 2,5/16  
  • OSP Kleszczowa – Mercedes ATEGO – GCBA 4/24  
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s