„Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego w Klasztorze o. Franciszkanów”

W dniu 27 września 2012 roku Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w uroczystej procesji z okazji powitania Obrazu Jezusa Miłosiernego i Relikwii Błogosławionego Jana Pawła II w Klasztorze OO. Franciszkanów – Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin w Pilicy – Biskupicach.

Pilica po raz drugi przeżywała uroczystość Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego i Relikwii Bł. Jana Pawła II. Po kwietniowych uroczystościach w kościele farnym pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Jana Ewangelisty w Pilicy, przyszedł czas przeżycia tej uroczystości w Klasztorze OO. Franciszkanów w Pilicy – Biskupicach.

W czwartkowe popołudnie ok. godz. 18 na teren Naszej miejscowości wjechał samochód – kaplica z Obrazem Jezusa Miłosiernego i Relikwiami Bł. Jana Pawła II. Od momentu wjazdu na teren Pilicy samochód – kaplica prowadzony był do miejsca powitania przez samochód Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica. Uroczyste powitanie Obrazu i Relikwii przez księży–zakonników, postulantów, ministrantów, mieszkańców parafii, Pilicy i okolicznych miejscowości nastąpiło na ulicy Klasztornej.

Po przywitaniu wszyscy zebrani udali się w uroczystej procesji do Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin, gdzie odbyły się dalsze uroczystości.

28 września ok. godz. 17 odbyło się uroczyste pożegnanie Obrazu Jezusa Miłosiernego i Relikwii Bł. Jana Pawła II. Po pożegnaniu samochód – kaplica udał się w drogę do parafii pw. Św. Marcina w Zadrożu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s