"Wypadek drogowy w Pilicy"

31 maja 2013 roku o godzinie 5.46 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do wypadku drogowego, do którego doszło w Pilicy na wysokości Zakładu Przetwórstwa Mięsnego “JAF”.

Wypadek drogowy w Pilicy 31.05.2013r.. (new) Wypadek drogowy w Pilicy 31.05.2013r. (new) Wypadek drogowy w Pilicy 31.05.2013r... (new)

Kilka chwil po alarmie zastęp VW LT 46 – SLRt wyjechał do działań ratowniczych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono wypadek samochodu osobowego [Seat Ibiza], w wyniku którego potrącone zostały dwie osoby. Samochód osobowy po wyłamaniu słupa telekomunikacyjnego i ogrodzenia leżał na boku na poniżej znajdującym się parkingu.

Działania strażaków ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu akumulatora w rozbitym samochodzie, kierowaniu ruchem drogowym w czasie prowadzonych działań ratowniczych oraz pomocy służbom medycznym w transporcie do karetek osób poszkodowanych. Dwie osoby poszkodowane w wypadku zostały zabrane do Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Po zakończeniu czynności przez Policję przystąpiono do neutralizacji wycieków płynów eksploatacyjnych i uprzątnięciu pozostałości powypadkowych.

W działaniach uczestniczyły następujące służby:

  • JRG Zawiercie – 2 [RenaultGBA 2,5/25, Renault Mascott– GLBA-Rt 1/0,1]  
  • OSP Pilica – 1 [VW LT 46 – SLRt]
  • OSP Wierbka – 1 [Man – GBA 2,5/25]
  • Zespół Pogotowia Ratunkowego – 3×3
  • Policja – 1×2
  • Pomoc Drogowa – 1×2
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s