„Pogrzeb Ś.P. Ks. Kan. Kazimierza Pantaka”

Ostatnie-poegnanie-ks.-kan.-Kazimierza-Pantaka.jpg

W dniu 8 czerwca 2013 roku strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica wraz pocztami sztandarowymi wzięli udział w ostatnim pożegnaniu Ś.P. Księdza Kanonika Kazimierza Pantaka, wieloletniego proboszcza parafii pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Jana Ewangelisty w Pilicy.

Pogrzeb Ś.P. ks. kan. Kazimierza Pantaka.. (new)  Pogrzeb Ś.P. ks. kan. Kazimierza Pantaka. (new)  Pogrzeb Ś.P. ks. kan. Kazimierza Pantaka (new)

Ks. kan. Kazimierz Pantak zmarł 5 czerwca w 73 roku życia i 50 roku kapłaństwa. 

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Pradłach, zmarły spoczął na miejscowym cmentarzu.

Pożegnanie ks. kan. Kazimierza Pantaka przez parafian z Pilicy

wygłoszone na pogrzebie Ś.P. Zmarłego w dniu 8 czerwca 2013 roku w Pradłach

Parafianie z Pilicy z głębokim bólem i żalem przyjęli wiadomość o nagłej śmierci długoletniego kanonika, dziekana i proboszcza Naszej Parafii – ks. Kazimierza.

18 lat pracy duszpasterskiej w Pilicy przypadło na trudny okres przemiany ustrojowej. Zmarły Ś.P. ks. Kazimierz razem z nami przeżywał różne, nieraz ciężkie chwile swojego życia kapłańskiego.

Mimo, ze poważna choroba utrudniała wykonywanie niektórych prac – to jednak ks. Kazimierz nie załamywała się. Przystąpił do wielu prac renowacyjnych naszego zabytkowego kościoła – pilickiej kolegiaty.

Odnowione zostały polichromie w trzech kaplicach, prezbiterium oraz dwa ołtarze. Przeprowadzono wiele prac na cmentarzu parafialnym i wokół kościoła. Wybudowane zostały nowe mury ogrodzeniowe, gdyż stare, wiekowe rozsypały się.

W ostatnich latach swego pobytu u nas w Pilicy zmarły Ś.P. ks. Proboszcz przystąpił do zmiany więźby dachowej na kościele i bocznych kaplicach. Dachy kościoła i kaplic pokryte zostały blachą miedzianą. Były również opracowane plany dalszej konserwacji naszej pilickiej świątyni.

Niestety, nie dane było zmarłemu Ś.P. ks. Kazimierzowi kontynuowanie tych zmian. Nie dane było doczekać w naszej parafii w Pilicy Złotego Jubileuszu Kapłańskiego, który świętował kilka dni temu, a święcenia kapłańskie przyjął w Naszej Kolegiacie 9 czerwca 1963 roku z rąk ks. bp Czesława Kaczmarka. Nie dane było również doczekać się w Naszej Parafii w Pilicy kapłańskiej emerytury. Działalność księdza została przerwana.

W imieniu parafian z Pilicy oraz w imieniu rodziny z Pilicy dziękuję ks. Kazimierzowi za Jego pracę duszpasterską, wszelkie prace renowacyjne w naszym kościele oraz za zwykłą kapłańską i ludzką dobroć dla nas. Bóg zapłać Ś.P. Księże nasz Proboszczu. W naszych modlitwach będziemy pamiętać o Tobie ks. Proboszczu do końca naszych dni.

“Wieczny odpoczynek racz Ci dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Ci świeci”

[Treść pożegnania: dr Józef Słaboń]

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s