"Wypompowywanie wody z zalanych posesji"

25 czerwca 2013 roku o godzinie 2.55 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica została zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży  Pożarnej w Zawierciu do wypompowania wody z zalanych posesji w miejscowości Wierbka.

Pomimo trwającej burzy o godzinie 3.05 do działań ratowniczych wyjechał zastęp Jelcz – GCBA 6/32. Po przybyciu na miejsce działania stwierdzono zalane posesje w miejscowości Wierbka przy ulicy Głównej nr 66 i 69. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na wypompowaniu wody z zalanych posesji oraz piwnic przy użyciu motopomp KTH 80X [1340 l/min.] i Niagara [1200 l/min.].

Podczas wypompowywania wody z zalanej posesji zastęp OSP Pilica został zadysponowany przez Dyżurnego SK KP PSP do sprawdzenia sytuacji na ul. Kochanowskiego 12 w Wierbce.

Po przybyciu pod wskazany adres stwierdzono niedrożność pod kładką na rzece Pilica. Działania polegały na udrożnieniu przepływu wody pod mostkiem. Po zakończeniu tych działań jednostka OSP Pilica powróciła do dalszego wypompowywania wody z zalanej posesji. Po wypompowaniu wody z posesji działania zakończono i powrócono do bazy.

Jednostki uczestniczące w działaniach ratowniczych:

  • OSP Pilica – [Jelcz – GCBA 6/32]
  • OSP Wierbka – [Man – GBA 2,5/25]
  • OSP Kleszczowa – [Mercedes – GCBA 4/32/4]
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s