"Podtopienia na terenach miasta Pilica"

Podtopienia w Pilicy na ul. Mickieicza.. (new) Podtopienia w Pilicy na ul. Mickiewicza. (new) Podtopienia w Pilicy na ul. Mickiewicza... (new)   Podtopienia w Pilicy na ul. Mickiewicza (new)

6 lipca 2013 roku o godzinie 8.15 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica została zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu do działań związanych z podtopieniami w Pilicy na ul. Adama Mickiewicza.

Kilka chwil po alarmie zastęp Jelcz – GCBA 6/32 wyjechał do działań ratowniczych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu OSP Pilica stwierdzono zalaną ul. Adama Mickiewicza wraz z kilkoma posesjami. Działania strażaków ratowników polegały na wypompowaniu wody z zalanych posesji za pomocą motopomp szlamowych, udrożnieniu studzienek burzowych, rowów i przepustów oraz zabezpieczeniu posesji przed zalaniem. 

Podczas prowadzonych działań jednostka OSP Pilica została skierowana przez SK KP PSP do usunięcia [z powodu podmycia] powalonego drzewa na ul. Mickiewicza. Na miejscu zdarzenia stwierdzono powalone drzewo oraz wyrwę w drodze. Działania straży pożarnej polegały na usunięciu z jezdni konarów drzewa i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W związku z powstałą w drodze wyrwą i podmyciem asfaltu zadysponowano do działań służby drogowe.

Na miejscu prowadzonych działań obecny był Burmistrz Miasta i Gminy Pilica.

Jednostki i służby uczestniczące w działaniach ratowniczych:

  • OSP Pilica – [Jelcz – GCBA 6/32]
  • OSP Kleszczowa – [Mercedes – GCBA 4/32/4]
  • Służby Drogowe
  • Służby wodociągowe
  • Policja
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s