“Wypadek drogowy w miejscowości Sławniów”

W dniu 15 października 2013 roku o godzinie 13.06 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica została zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu do wypadku drogowego w miejscowości Sławniów.
Kilka chwil po alarmie zastęp SLRt wyjechał do działań ratowniczych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono wypadek samochodowy na drodze powiatowej Nr 1767 S w miejscowości Sławniów. W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody: ciężarowy Mercedes Atego i osobowy VW Golf III. Działania zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu akumulatorów w rozbitych pojazdach (w samochodzie osobowym zakręcenie zaworu gazu), wykonaniu dostępu do poszkodowanej osoby za pomocą narzędzi hydraulicznych, a następnie wydobyciu poszkodowanego wspólnie z Zespołem Pogotowia Ratunkowego i przetransportowaniu go do karetki.

Poszkodowana osoba została przetransportowana przez Zespół Pogotowia Ratunkowego do miejscowości Wierbka, gdzie na boisku sportowym zorganizowane zostało lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.  
Po zakończeniu czynności przez Policję przystąpiono do uprzątnięcia z jezdni pozostałości powypadkowych i neutralizacji wycieków płynów eksploatacyjnych przy użyciu środków chemicznych typu sintan i sorbent.
W działaniach uczestniczyły następujące służby ratownicze:
  • JRG Zawiercie: GBA 2/25Pr 750
  • JRG Zawiercie: GLBMRt 1/1
  • OSP Pilica: SLRt
  • OSP Wierbka: GBA 2,5/25
  • Zespół Pogotowia Ratunkowego
  • Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Policja
  • Pomoc Drogowa
Reklamy

Jedna myśl na temat ““Wypadek drogowy w miejscowości Sławniów”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s