“Neutralizacja wycieków ropopochodnych”

22 listopada 2013 roku Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało o godzinie 7.47 jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do neutralizacji plam ropopochodnych z ulic Pilicy i drogi w kierunku Biskupic.

01-1  08-8  10-10  11-11

Kilka minut po alarmie zastęp OSP Pilica samochodem VW LT 46 – SLRt wyjechał do działań. Po wyjeździe i zlokalizowaniu początku (końca) wycieku substancji ropopochodnych okazało się, że plama ciągnie się od ul. Krakowskiej przez Plac Mickiewicza, ul. Barbary i Zawierciańską w kierunku Biskupic. Kilka minut po rozpoczęciu przez strażaków ratowników neutralizacji plam ropopochodnych, zaczęły napływać informacje od przejeżdżających kierowców, że wyciek substancji ciągnie się do Ogrodzieńca i Niegowonic.

Działania Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zneutralizowaniu wycieku substancji ropopochodnych za pomocą środka chemicznego typu “Sintan”.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica zakończyła działania neutralizacyjne w miejscowości Giebło i udała się alarmowo do wypadku drogowego na DW 794.

W działaniach uczestniczyły następujące slużby:

  • JRG Zawiercie
  • OSP Pilica
  • OSP Ogrodzieniec
  • Policja
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s