“PILNE: Nadzwyczajne Walne Zebranie OSP Pilica”


Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica informuje, że dnia 16 marca 2014 roku o godzinie 15.00 odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica.

Porządek obrad Nadzwyczajnego Walnego Zebrania OSP Pilica


Reklamy

5 myśli na temat ““PILNE: Nadzwyczajne Walne Zebranie OSP Pilica”

  1. Jak postanowienie KRS może być prawomocne? KRS przy Sądzie Rejonowym zajmuje się rejestracją min. Stowarzyszeń-takich jak OSP. Jeśli dokonaliście jakichkolwiek zmian winny one być zgodne ze Statutem. Jeśli nie były to KRS odmówił zmiany wpisu do rejestru.Takie rzeczy trzeba zweryfikować i ponownie złożyć dokumenty do KRS wnioskując o zmianę we wpisie. KRS nie wydaje wyroków, bo nie jest sądem ani karnym ani cywilnym. Jakiekolwiek zmiany winny być dokonane na Walnym Zgromadzeniu. Panowie! poczytajcie Ustawę o Stowarzyszeniach!!!

    1. Dokonane zmiany w KRS odbyły się zgodnie ze Statutem. I takie postanowienie wydał Sąd, nakazując wykreślenie 1 druha i wpisanie 2 druha w skład osobowy Zarządu. Jesteśmy w posiadaniu takiego postanowienia Sądu. Wg Statutu zmiany miały być zatwierdzone na Walnym Zebraniu. Niestety przybyły Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Oddz. Wojewódzkiego ZOSP RP zakwestionował to postanowienie Sądu stwierdzając, że Sąd się pomylił oraz że wprowadziliśmy Sąd w błąd.
      Czy to nie dziwne ??

  2. Jeśli tak jest, to jest dziwne. Nie znam Waszych problemów ale wiem, że żeby zmienić członka Zarządu trzeba to zrobić na Walnym Zgromadzeniu, przy odpowiedniej ilości członków itd. Jeszcze raz powiem KRS nie postanawia. Sąd Gospodarczy KRS musi być w posiadaniu Waszych danych jako stowarzyszenia i musi wiedzieć o wszystkich zmianach jakich dokonujecie.Te zmiany należy zgłosić żeby w KRS mogli dokonać zmian czyli aktualizacji. Przypuszczam, że nie zwołaliście Walnego celem dokonania zmian i to jest powodem sprzeciwu gościa z Zawiercia.Przeczytajcie dokładnie Statut chyba że nie ma w nim tak ważnego zapisu jak procedura zmiany Zarządu?

    1. Wg Statutu po złożeniu pisemnej rezygnacji, Zarząd może uzupełnić swój skład poprzez wybór nowych członków na miejsce ustępujących w ilości nie przekraczającej 1/3 ustalonego składu przez Walne Zebranie. Zmiany te muszą być zatwierdzone przez najbliższe Walne Zebranie. Zmiany składu osobowego Zarządu dokonaliśmy wszystkie dokumenty wysłaliśmy łącznie z pisemną rezygnacją do Sądu KRS. Otrzymaliśmy potwierdzenie dokonania zmiany w KRS. I tu nagle afera. Czy to nie dziwne.

  3. Faktycznie. Przeczytałam Statut i paragraf 27 mówi jasno jakie są procedury. Wynikałoby że zrobiliście wszystko prawidłowo. Coś tutaj jest grubymi nićmi szyte. Wnioskuję, że ustępujący członek Zarządu nie do końca chciał ustąpić i teraz robi zamieszanie. Może ma układy wyżej?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s