“Pożary suchych traw i zarośli”


W dniu 23 marca 2014 roku o godzinie 12.16 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do pożaru suchych traw w miejscowości Dzwonowice.

01-1     02-2     03-3     09-9

Kilka chwil po alarmie zastęp OSP Pilica samochodem Jelcz – GCBA 6/32 wyjechał do działań gaśniczych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono w dwóch miejscach pożar suchych traw i zarośli na nieużytkach. Działania Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej polegały na podaniu w natarciu prądu gaśniczego wody na palące się zarośla i trawy. Po ugaszeniu i przelaniu terenu działania wraz z obrzeżami działania zakończono.

Po zakończeniu działań w odległości ok. 1,5 km w stronę miejscowości Dobra pojawiło się nowe zadymienie. Jednostka powiadomiła o tym Dyżurnego SK KP PSP i udała się na rozpoznanie. Po przybyciu na miejsce stwierdzono pożar suchych traw i zarośli. Ze wzglądu na brak możliwości dojazdu pożar ugaszono przy pomocy sprzętu podręcznego [tłumice, hydronetki].

Łącznie spaleniu uległo ok. 1 ha suchych traw i zarośli.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s