“Alarm bombowy w Zespole Szkół w Pilicy”


30 kwietnia 2014 roku o godzinie 8.39 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica została zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu do alarmu bombowego (możliwość podłożenia ładunku wybuchowego) w Zespole Szkół w Pilicy: SP Nr 1 i Gimnazjum Nr 1 w Pilicy.

01-7 04-2 03-4 05-3 10-12 06-1

O godzinie 8.45 zastęp OSP Pilica samochodem VW LT 46 – SLRt wyjechał do działań. Po przybyciu na miejsce zdarzenia w czasie przeprowadzania rozpoznania odebrano informację od Dyrektora Szkoły, że wszystkie dzieci wraz z opiekunami i nauczycielami opuścili budynek szkoły. Ze względu na połączenie dwóch szkół, które znajdują się na jednym placu ewakuowani zostali również uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Pilicy: Liceum Ogólnokształcącego i Technikum.

Działania zastępów Straży Pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wejść do budynków dwóch szkół oraz pomocy w ewakuacji. Na miejsce zadysponowani zostali policyjni pirotechnicy, celem przeszukania i zlokalizowania domniemanego ładunku wybuchowego.

Na miejscu zdarzenia obecni byli Burmistrz Miasta i Gminy Pilica p. Michał Otrębski, Przewodniczący Rady Powiatu Zawierciańskiego p. Adam Rozlach oraz Dyrektor ZEAS w Pilicy p. Barbara Dąbrowa.

Działania zakończono o godzinie 10.27 po czym wszystkie zastępy udały się do swoich baz.

W działaniach uczestniczyły następujące służby:

  • JRG Zawiercie – GBA 2/25Pr 750
  • OSP Pilica – SLRt
  • OSP Wierbka – GBA 2,5/25
  • Policyjni pirotechnicy
  • Policja

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s