“Pożar ścierniska i stogu słomy w Szycach”

5 września 2014 roku o godzinie 18.39 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica została zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu do pożaru ścierniska w miejscowości Szyce.

     02-Pożar ścierniska i stogu słomy - 05.09 (2) 04-Pożar ścierniska i stogu słomy - 05.09 (4) 09-Pożar ścierniska i stogu słomy - 05.09 (9) 11-Pożar ścierniska i stogu słomy - 05.09 (11)

Kilka minut po alarmie zastęp OSP Pilica wyjechał do działań gaśniczych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar ścierniska i stogu słomy. Działania zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowych polegały w pierwszej kolejności na ugaszeniu palącego się ścierniska za pomocą sprzętu podręcznego (tłumice) oraz przelaniu terenu działania.

Następnie po ugaszeniu ścierniska przystąpiono do zagaszenia pożaru stogu sprasowanej słomy. Działania polegały na podaniu trzech prądów gaśniczych wody w natarciu na palącą się słomę, przerzuceniu i rozerwaniu bali oraz ponownym przelaniu miejsca pożaru. 

W działaniach uczestniczyły następujące jednostki:

  • OSP Pilica – GCBA 6/32
  • OSP Szyce – GBA 3/16/4

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s