“Wypadek w miejscowości Biskupice”

3 kwietnia 2015 roku o godzinie 7.41 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do wypadku drogowego w miejscowości Biskupice.

Wypadek w miejscowości Biskupice - 03.04 Wypadek w miejscowości Biskupice - 03.04 (3) Wypadek w miejscowości Biskupice - 03.04 (4) Wypadek w miejscowości Biskupice - 03.04 (7) Wypadek w miejscowości Biskupice - 03.04 (11) Wypadek w miejscowości Biskupice - 03.04 (18)

Kilka chwil po zadysponowaniu przez SK KP PSP zastęp OSP Pilica wyjechał do działań ratowniczych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono wypadek samochodu osobowego marki Fiat Panda. Samochód osobowy znajdował się na dachu. Osoby podróżujące opuściły pojazd przed przed przybyciem Straży Pożarnej.

Działania zastępów Straży Pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu prądu w rozbitym samochodzie, postawieniu rozbitego pojazdu na koła oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym. Po zakończeniu czynności przez Policję przystąpiono do neutralizacji wycieków płynów eksploatacyjnych przy pomocy środków chemicznych typu sintan, sorbent.  Po zneutralizowaniu wycieków olejów z DW790 działania zakończono i powrócono do bazy.

W działaniach uczestniczyły następujące służby:

  • JRG Zawiercie – GBA 2,5/25/5,5
  • JRG Zawiercie – SLRt
  • JRG Zawiercie – SLOp
  • OSP Pilica – SLRt
  • Zespół Pogotowia Ratunkowego – 1×3
  • Pomoc Drogowa – 1×1
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s