“Pożar traw i poszycia leśnego w miejscowości Złożeniec”

12 kwietnia 2015 roku o godzinie 13.15 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica została zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu do pożaru suchych traw w miejscowości Złożeniec Pustkowie.

Pożar traw i poszycia leśnego na Złożeńcu - 12.04.2015r (22) Pożar traw i poszycia leśnego na Złożeńcu - 12.04.2015r (5) Pożar traw i poszycia leśnego na Złożeńcu - 12.04.2015r (7) Pożar traw i poszycia leśnego na Złożeńcu - 12.04.2015r (12) Pożar traw i poszycia leśnego na Złożeńcu - 12.04.2015r (19)

Kilka chwil po zadysponowaniu do działań gaśniczych wyjechał zastęp OSP Pilica – GCBA 6/32. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono pożar suchych traw i poszycia leśnego na dość dużej powierzchni. W związku z tym, że sytuacja była rozwojowa powiadomiono Dyżurnego SK KP PSP Zawiercie, aby na miejsce akcji gaśniczej zadysponował dodatkowo jednostkę OSP Wierbka.

Działania zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na ugaszeniu pożaru za pomocą trzech linii gaśniczych oraz sprzętu podręcznego typu tłumice, hydronetki. Po opanowaniu sytuacji i przelaniu całego terenu akcji wraz z obrzeżami działania gaśnicze zakończono i powrócono do bazy.

W działaniach gaśniczych uczestniczyły jednostki:

  • OSP Pilica – GCBA 6/32
  • OSP Wierbka – GCBA 6/32
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s