“Pożar samochodu ciężarowego na DW 794”

14 lipca 2015 roku o godzinie 18.58 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica została zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu do pożaru samochodu ciężarowego na drodze w kierunku miejscowości Smoleń.

Pożar samochodu ciężarowego na DW 794

Kilka chwil po otrzymaniu dyspozycji od Dyżurnego SK KP PSP do działań ratowniczo-gaśniczych wyjechały dwa zastępy OSP Pilica. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar samochodu ciężarowego przewożącego zwierzęta między miejscowościami Zarzecze – Smoleń. Pożarem objęta była tylna oś pojazdu. Przewożone tym samochodem zwierzęta wyprowadzone zostały przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej.

Działania zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na odcięciu dopływu prądu, podaniu dwóch prądów gaśniczych (piany i wody) w natarciu na palący się pojazd, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem. Następne działania Straży Pożarnej – po odholowaniu pojazdu – polegały na uprzątnięciu DW 794 z płynów eksploatacyjnych i pozostałości po pożarze. Po zakończeniu działań, akcję zakończono i powrócono do bazy.

Działaniami kierował mł. kpt. Grzegorz Nocoń – JRG Zawiercie

W działaniach uczestniczyły następujące służby:

  • JRG Zawiercie – GBA 2,5/25/5,5
  • OSP Pilica – SLRt
  • OSP Pilica – GCBA 6/32
  • Policja – 2×4
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s