“Wypadek drogowy w miejscowości Udórz”

25 sierpnia 2015 roku o godzinie 17.51 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do wypadku drogowego na drodze powiatowej nr S1767 w miejscowości Udórz.

Kilka chwil po zadysponowaniu przez Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP Zawiercie zastęp OSP Pilica – SLRt wyjechał do działań ratowniczych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu OSP Pilica stwierdzono, wypadek samochodu osobowego marki Skoda Octavia, w którym znajdowała się osoba poszkodowana.

Rozbity samochód znajdował się w przydrożnym rowie. Pojazdem podróżowało pięć osób, cztery osoby opuściły rozbity pojazd przed przybyciem Straży Pożarnej na miejsce zdarzenia.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej za pomocą narzędzi hydraulicznych, ewakuacji osoby poszkodowanej z rozbitego pojazdu i udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, a następnie przekazaniu poszkodowanego Zespołowi Pogotowia Ratunkowego. Osoba poszkodowana w wypadku została przetransportowana przez ZPR do Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

Dalsze działania zastępów Straży Pożarnych polegały na pomocy Policji w kierowaniu ruchem i uprzątnięciu pozostałości powypadkowych.

W działaniach ratowniczych uczestniczyły:

  • JRG Zawiercie – GBA 2,5/25/5,5
  • JRG Zawiercie – SLRt
  • OSP Pilica – SLRt
  • OSP Żarnowiec – SLRt
  • Zespół Pogotowia Ratunkowego – 2×6
  • Policja – 3×6
  • Pomoc Drogowa – 1×1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s