“Wypadek na DW 794 w miejscowości Sierbowice”

8 września 2015 roku o godzinie 20.21 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do wypadku między miejscowościami Sierbowice – Pradła.

Kilka chwil po zadysponowaniu przez Dyżurnego SK KP PSP zastęp OSP Pilica – SLRt wyjechał do działań ratowniczych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono wypadek na DW 794 dwóch samochodów osobowych: Honda CR-V i Renault Espace. Rozbite pojazdy znajdowały się w dwóch przydrożnych rowach. Osoby podróżujące tymi samochodami same opuściły rozbite pojazdy przez przybyciem Straży Pożarnej. Na miejscu zdarzenia obecny był już Zespół Ratownictwa Medycznego i patrol Policji.

Działania zastępu Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu prądu w rozbitych pojazdach oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem.

Dwie osoby poszkodowane w wyniku wypadku zostały przetransportowane karetkami Zespołów Ratownictwa Medycznego do Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

Po zakończeniu czynności wykonywanych przez Policję zastęp JOP przystąpił do neutralizacji płynów eksploatacyjnych z jezdni przy użyciu środków chemicznych typu sintan i sorbent oraz uprzątnięcia drogi z pozostałości powypadkowych. Po zakończeniu czynności działania zakończono i powrócono do bazy.

W działaniach uczestniczyły następujące służby:

  • OSP Pilica – SLRt 
  • Zespół Ratownictwa Medycznego – 2×6
  • Policja – 2×4
  • Pomoc Drogowa – 1×1
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s