“Usuwanie powalonego konaru i spróchniałego drzewa”

1 grudnia 2015 roku o godzinie 14.25 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do usunięcia powalonego konaru drzewa w miejscowości Smoleń.

Kilka chwil po zadysponowaniu przez Dyżurnego SK KP zastęp OSP Pilica – SLRt wyjechał do działań. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, powalony konar drzewa na poboczu drogi. Jednocześnie stwierdzono, że stojąca pozostałość drzewa jest spróchniała i pod wpływem podmuchów wiatru niebezpiecznie się chwieje, co zagraża zdrowiu i życiu kierowców oraz mieszkańcom Smolenia poruszającym się poboczem drogi DW 794.

W związku z nowelizacją zapisów ustawy o ochronie przyrody, poinformowano Stanowisko Kierowania PSP o stanie drzewa i istniejących zagrożeniach. Po przeprowadzeniu konsultacji postanowiono o wycięciu spróchniałego drzewa. Działania zastępu OSP Pilica polegały na kilkuminutowym wstrzymaniu ruchu na DW 794 usunięciu spróchniałego drzewa przy pomocy pilarek spalinowych. Po uprzątnięciu jezdni działania zakończono i powrócono do bazy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s