„Wypadek na DW 794 w miejscowości Zarzecze”

14 grudnia 2015 roku o godzinie 18.09 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do wypadku drogowego w miejscowości Zarzecze.

Kilka chwil po zadysponowaniu przez Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP zastęp OSP Pilica – SLRt wyjechał do działań. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono wypadek na DW 794 dwóch samochodów: Opel Frontera i Ford Focus. Jeden rozbity pojazd znajdował się w pobliskim rowie, a drugi na pasie ruchu. Osoba poszkodowana (kierowca Forda) została zabrana do Szpitala Powiatowego w Zawierciu przed przyjazdem zastępów Straży Pożarnych, druga osoba (kierowca Opla) znajdował się poza rozbitym pojazdem.

Działania zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu miejsca zdarzenia, odcięciu prądu w rozbitych pojazdach oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem. W związku z tym, że jeden pas drogi był wyłączony z ruchu wprowadzony został ruch wahadłowy.

Następne działania zastępów JOP – po zakończeniu czynności przez Policję i odholowaniu rozbitych pojazdów przez Pomoc Drogową – polegały na uprzątnięciu z jezdni pozostałości powypadkowych oraz zmyciu płynów eksploatacyjnych przy użyciu środków chemicznych typu sintan i sorbent. Po zakończeniu czynności przywrócono ruch i zakończono działania.

Siły i środki biorące udział w zdarzeniu:

  • JRG Zawiercie – GBA 2,5/25/5,5

  • JRG Zawiercie – SLRt

  • OSP Pilica – SLRt

  • Zespół Pogotowia Ratunkowego – 1×3

  • Policja – 2×4

  • Pomoc Drogowa – 1×1

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s