„Wypadek drogowy w miejscowości Sławniów”

27 lutego 2016 roku o godzinie 15.18 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do wypadku drogowego w miejscowości Sławniów.

Kilka chwil po zadysponowaniu przez Stanowisko Kierowania KP PSP zastęp OSP – GLBM-Rt 0,4/1 wyjechał do działań ratowniczych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono wypadek dwóch samochodów osobowych: Fiat Seicento i Fiat Stilo na drodze powiatowej w miejscowości Sławniów.

Fiat Seicento znajdował się w pobliskim rowie, a Fiat Stilo znajdował się na środku jezdni. Osoby podróżujące znajdowały się poza rozbitymi pojazdami. W związku z zablokowanym pasem ruchu przez rozbity pojazd, wprowadzony został ruch wahadłowy.

Działania zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, odcięciu gazu oraz prądu w rozbitych pojazdach i pomocy Policji w kierowaniu ruchem. 

Po zakończeniu czynności przez Policję zastępu JOP przystąpiły do uprzątnięcia drogi powiatowej z pozostałości powypadkowych. Po wykonaniu wszystkich czynności działania zakończono i zastępy wróciły do swoich baz.

W działaniach uczestniczyły następujące służby:

  • JRG Zawiercie – GBA 2,5/25/5,5 Renault

  • JRG Zawiercie – SLRt Iveco Daily

  • OSP Pilica – GLBM-Rt 0,4/1 Volkswagen 

  • Zespół Pogotowia Ratunkowego – 1×3

  • Policja – 2×4

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s