„Manewry Powiatowe – Irządze 2016”

30 kwietnia 2016 roku jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica wzięła udział w XVIII Ćwiczeniach Odwodowej Kompanii Pożarniczej Nr 15 oraz pozostałych jednostek OSP włączonych do KSRG z terenu powiatu zawierciańskiego, które odbyły się na terenie Gminy Irządze.

MANEWRY POWIATOWE - IRZĄDZE 2016

Scenariusz dzisiejszych ćwiczeń:
1. Remiza OSP Zawada Pilicka: W jednym z pomieszczeń garażowych doszło do silnego zadymienia, a w innym pomieszczeniu przebywała poszkodowana osoba, która została odcięta od dróg ewakuacyjnych. Strażacy mieli za zadanie dotrzeć do wnętrza budynku, przeszukać pomieszczenia i udzielić pomocy poszkodowanej osobie.

Druga osoba, z poparzeniami i urazami kończyny dolnej, wyskoczyła przez okno. Zadaniem ratowników było udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy w ramach posiadanych sił i środków. Działania polegały też m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odsunięciu gapiów i prowadzeniu akcji ratowniczo-gaśniczej.

2. Pożar lasu w jednym z oddziałów leśnych Lasów Państwowych, w okolicach „Polanki”. Realizowano tam zadania związane z dowożeniem wody (na pobliskiej rzeczce utworzono stanowisko wodne). W ramach ćwiczeń strażacy podawali kilka prądów w natarciu na palący się las i poszycie leśne. Przećwiczono także działania związane z ochroną sąsiednich oddziałów leśnych oraz szybkie przegrupowanie w inne rejony działań.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s