„Tragiczny wypadek drogowy w Pilicy”

19 czerwca 2016 roku podczas zabezpieczenia pikniku rodzinnego do strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica dotarła informacja, że w Pilicy na DW 794 w kierunku miejscowości Dzwonowice doszło do wypadku drogowego z udziałem rowerzysty i samochodu osobowego.

Na miejscu zdarzenia obecni byli już lekarz, pielęgniarka oraz funkcjonariusz PSP (którzy przejeżdżali obok zdarzenia drogą DW 794) i natychmiast rozpoczęli resuscytację poszkodowanego rowerzysty. W związku z tym, że na terenie Pilicy nie było karetki Zespołu Pogotowia Ratunkowego, a potrzebna była torba PSP R1 informację tą zastęp OSP Pilica przekazał do SKKP PSP Zawiercie.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP Zawiercie po otrzymaniu informacji zadysponował zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do wypadku z torbą PSP R1. Po przybyciu na miejsce zdarzenia (ok. 10 min. przed ZPM) torbę R1 przekazano osobom, którzy prowadzili już resuscytację (lekarz, pielęgniarka, strażak PSP). Działania zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej poległy na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem oraz zmyciu pozostałości powypadkowych.

Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz PRM stwierdził zgon poszkodowanego rowerzysty. SKKP PSP po otrzymaniu tej informacji na miejsce zadysponowany został SLOp z JRG Zawiercie.

Zastępy OSP Pilica pozostały na miejscu do zakończenia czynności prowadzonych przez Policję ze względu na niebezpieczny odcinek drogi.

W działaniach uczestniczyły następujące służby:

  • JRG Zawiercie – SLOp

  • OSP Pilica – GLBM-Rt 0,4/1 Volkswagen

  • OSP Pilica – GCBA 6/32 Jelcz

  • Zespół Pogotowia Ratunkowego – 1×3

  • Policja – 2×4

  • Pomoc Drogowa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s