„Kolizja drogowa na DW 794”

31 lipca 2016 roku o godzinie 15.49 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do zabezpieczenia wypadku do którego doszło na wyjeździe z Pilicy w kierunku miejscowości Pradła.

Kilka chwil po zadysponowaniu przez Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP zastęp OSP Pilica – GLBM-Rt 0,4/1 wyjechał do działań. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono kolizję drogową na DW 794 dwóch samochodów osobowych: Opel Corsa i Fiat Punto. Osoby podróżujące znajdowały się poza rozbitymi pojazdami (5 osób Opel Corsa i 2 osoby Fiat Punto). Na miejscu zdarzenia obecny był już Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielał pomocy osobom poszkodowanym. W wyniku zderzenia sześć osób zostało przetransportowanych karetkami ZRM do Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

Działania zastępu Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu prądu w rozbitych pojazdach, zakręceniu zaworu gazu w jednym rozbitym pojeździe oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym. Po zakończeniu czynności przez Policję przystąpiono do neutralizacji płynów eksploatacyjnych przy użyciu środków chemicznych i uprzątnięciu pozostałości powypadkowych z jezdni. Po wykonaniu wszystkich czynności działania zakończono i powrócono do bazy.

W działaniach uczestniczyły następujące służby:

  • JRG Zawiercie – GBA 2,5/25/5,5 Renault

  • OSP Pilica – GLBM-Rt 0,4/1 Volkswagen

  • Zespół Ratownictwa Medycznego – 3×9

  • Policja – 1×2

  • Pomoc Drogowa – 1×1

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s