„Wypadek na DW 794 w miejscowości Smoleń”

12 września 2017 roku o godzinie 14.27 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do wypadku busa z samochodem osobowym na DW 794 w miejscowości Smoleń.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Kilka chwil po zadysponowaniu przez Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP zastęp OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 wyjechał do działań ratowniczych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono wypadek samochodu osobowego (Toyota Corolla) z busem do przewozu osób (Mercedes Vario). Rozbite pojazdy całkowicie blokowały DW 794. Toyotą podróżowało trzy osoby, natomiast busem jechał tylko kierowca bez pasażerów.
Na miejscu obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego, który zaopatrywał najbardziej poszkodowaną osobę (kierowca samochodu osobowego). Osoby podróżujące pojazdami znajdowały się poza rozbitymi pojazdami, ale uskarżały się na bóle. Na miejsce zdarzenia skierowane zostały kolejne Zespoły Ratownictwa Medycznego.
Pierwsze działania zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu prądu w rozbitych pojazdach i kierowaniu ruchem drogowym. W związku z tym, że podczas prowadzonych działań przez JOP i Policję droga była całkowicie zablokowana zorganizowany został objazd odcinka drogi na którym doszło do wypadku..
W wyniku wypadku cztery osoby zostały poszkodowane, w tym jedno dziecko. Trzy osoby zostały przetransportowane przez karetki ZRM do Szpitala Powiatowego w Zawierciu, a dziecko do Centrum Pediatrii w Sosnowcu.
Po zakończeniu czynności prowadzonych przez Policję z WRD zastępy przystąpiły do neutralizacji płynów eksploatacyjnych przy użyciu środków chemicznych, uprzątnięciu pozostałości powypadkowych i zmyciu jezdni. Po wykonaniu wszystkich czynności działania zakończono i zastępy powróciły do swoich baz.

W działaniach ratowniczych uczestniczyły:

  • JRG Zawiercie – GBA 2,5/25/5,5 Renault
  • JRG Zawiercie – SLRt Iveco Daily
  • JRG Wolbrom – GBA-Rt 2,5/28 Mercedes
  • OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 MAN
  • Zespół Ratownictwa Medycznego – 3×9
  • Policja – 2×4
  • Pomoc Drogowa – 2×2
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s