„Ćwiczenia jednostek JRG i OSP”

30 września 2017 roku na obiektach Zespołów Szkół w Pilicy: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Nr 1 oraz Liceum Ogólnokształcącym odbyły się ćwiczenia jednostek OSP z terenu gm. Pilica i JRG Zawiercie.

 

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

ĆWICZENIA JRG i OSP

Scenariuszem dzisiejszych ćwiczeń było:
Na strychu budynku szkoły podstawowej i gimnazjum doszło do zaprószenia ognia, który bardzo szybko rozprzestrzenia się po więźbie dachowej. Niezwłocznie o zaistniałym zdarzeniu powiadomiony zostaje Dyrektor Szkoły, który nakazuje przeprowadzić ewakuację z budynku szkoły. Powiadomione zostają jednostki PSP i OSP. Szybko rozprzestrzeniający się pożar powoduje zadymienie na korytarzach szkoły na pierwszym piętrze, co powoduje uwięzienie kilkoro dzieci w klasach lekcyjnych. Z powodu silnej intensywności zadymienia w końcowej części korytarza jedna osoba traci przytomność i pozostaje w budynku.
Strażacy przystępują do gaszenia od wewnątrz budynku przez strych oraz od zewnątrz z drabin pożarniczych. Jednocześnie o pożarze zostaje powiadomiona Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego, która również zarządza ewakuację obiektu. Podczas ewakuacji LO na schodach jeden z uczniów przewraca się i doznaje urazu pozostając w budynku wraz z kilkoma kolegami i koleżankami. Dodatkowo istnieje prawdopodobieństwo przedostania się pożaru na budynek Liceum poprzez ognie lotne. Na miejsce pożaru dysponowane są zastępy JRG Zawiercie, OSP z terenu gm. Pilica, Zespoły Ratownictwa Medycznego i Pilica.

Założeniem ćwiczeń było:
Praktyczne sprawdzenie i doskonalenie umiejętności prowadzenia akcji ratowniczych w budynkach administracyjno-dydaktycznych.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s