„Wypadek samochodu osobowego w miejscowości Sierbowice”

20 października 2017 roku o godzinie 10.59 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do wypadku samochodu osobowego na DW 794 w miejscowości Sierbowice.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.


Kilka chwil po zadysponowaniu przez Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP zastęp OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 wyjechał do działań ratowniczych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu OSP Pilica i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono wypadek samochodu osobowego Fiat Seicento, który znajdował się obok DW 794. Kierowca znajdował się poza samochodem, natomiast w samochodzie pozostawała poszkodowana pasażerka.
Działania zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej znajdującej się w samochodzie przy użyciu narzędzi hydraulicznych, następnie ewakuacji osoby poszkodowanej i przekazaniu jej Zespołowi Ratownictwa Medycznego oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu prądu w rozbitym pojeździe.
Dwie osoby poszkodowane zostały przetransportowane przez Zespół Ratownictwa Medycznego do Szpitala Powiatowego w Zawierciu.
Podczas prowadzonych działań ratowniczych ruch był całkowicie wstrzymany i w związku z tym wprowadzony został chwilowy objazd miejsca zdarzenia. Po odblokowaniu jednego pasu ruchu wprowadzony został ruch wahadłowy.
Po zakończeniu czynności prowadzonych przez Wydział Ruchu Drogowego działania zakończono i zastępy powróciły do swoich baz.

W działaniach ratowniczych uczestniczyły następujące służby:

  • JRG Zawiercie – GBA 2,5/25/5,5 Renault
  • JRG Zawiercie – SLRt Iveco Daily
  • JRG Zawiercie – SLOp Fiat Doblo
  • OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 MAN
  • OSP Szyce – GBA-Rt 3/16 Mercedes
  • Zespół Ratownictwa Medycznego – 1×3
  • Policja – 2×4
Reklamy

2 myśli na temat “„Wypadek samochodu osobowego w miejscowości Sierbowice”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s