Wypadek drogowy na DW 794

20 lipca 2018 roku o godzinie 17.45 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do wypadku drogowego na DW794 27 km kierunek Sierbowice – Pradła.

Karambol na DW794-016

Kilka chwil po zadysponowaniu przez Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP zastęp OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 wyjechał do działań ratowniczych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono wypadek sześciu samochodów na DW794: VW Caddy, Ford Mondeo, VW Passat, Ford Transit, Iveco i Hyundai i30. Kierowca jednego z samochodów znajdował się zakleszczony, pozostałe osoby uczestniczące w wypadku znajdowały poza rozbitymi samochodami.

Karambol na DW794-011Działania zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu w rozbitych samochodach, uwolnieniu zakleszczonej osoby przy użyciu zestawów narzędzi hydraulicznych i przekazaniu poszkodowanego Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Karambol na DW794-003Poszkodowana osoba została przetransportowana przez ZRM do Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

Karambol na DW794-001Po zakończeniu czynności prowadzonych przez Policję i usunięciu rozbitych pojazdów przystąpiono po uprzątnięcia jezdni z pozostałości powypadkowych oraz płynów eksploatacyjnych i olejów przy użyciu środków chemicznych typu sintan i sorbent, a następnie zmyciu jezdni.

Karambol na DW794-018Droga DW794 na odcinku prowadzonych działań ratunkowych była całkowicie zablokowana przez kilka godzin. Policja wyznaczyła objazdy.
Po wykonaniu wszystkich czynności zastępy Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej zakończyły działania i powróciły do swoich baz.

Karambol na DW794-009

W działaniach uczestniczyły następujące służby:

  • JRG Zawiercie – GBA 2/25Pr 750 Renault
  • JRG Zawiercie – GBA-Rt 2,5/25 Renault
  • JRG Zawiercie – SRt Scania
  • OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 MAN
  • OSP Pradła – SLRt Ford Transit
  • Zespół Ratownictwa Medycznego – 2×6
  • Policja – 5×8
  • Inspekcja Transportu Drogowego
  • Pomoc Drogowa – 5×5
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s