Wypadek na DW 794 w miejscowości Smoleń

4 listopada 2018 roku o godzinie 16.01 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica została zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży w Zawierciu do wypadku dwóch samochodów osobowych na DW 794 w miejscowości Smoleń.

Wypadek na DW 794 - Smoleń-001

Kilka chwil po zadysponowaniu przez Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP zastęp OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 wyjechał do działań ratowniczych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono wypadek dwóch samochodów osobowych: Seat Ibiza i Opel Corsa. Rozbite pojazdy blokowały jeden pas ruchu na DW 794. Na miejscu zdarzenia obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji. Osoby podróżujące znajdowały się poza rozbitymi pojazdami. Jedna osoba była transportowana przez ZRM do karetki.

Wypadek na DW 794 - Smoleń-004

W związku z prowadzonymi działaniami przez służby ratownicze wprowadzony został ruch wahadłowy. W trakcie działań dwie kolejne osoby uczestniczące w wypadku zaczęły uskarżać się na bóle. W związku z tym na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały kolejne ZRM.

Wypadek na DW 794 - Smoleń-002

Działania zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu prądu w rozbitych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez Policję przystąpiono do neutralizacji wycieków płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu drogi z pozostałości powypadkowych.

Wypadek na DW 794 - Smoleń

W wyniku zdarzenia trzy osoby zostały przetransportowane karetkami przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do Szpitala Powiatowego w Zawierciu.
Po zakończeniu czynności oraz usunięciu rozbitych pojazdów z DW 794 przez Pomoc Drogową działania zakończono. Ruch drogowy na zablokowanym pasie wznowiono i zastępy powróciły do swoich baz.
W działaniach ratowniczych uczestniczyły:

  • JRG Zawiercie – GBA 2/25Pr 750 Renault
  • JRG Zawiercie – SRt Scania
  • OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 MAN
  • Zespół Ratownictwa Medycznego – 3×9
  • Policja – 2×9
  • Pomoc Drogowa – 2×3

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s