Wypadek samochodu osobowego i ciągnika

9 stycznia 2019 roku o godzinie 11.06 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do wypadku samochodu osobowego i ciągnika do którego doszło w miejscowości Sławniów.

Kilka chwil po zadysponowaniu przez Dyżurnego Stanowiska KP PSP zastęp OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 wyjechał do działań ratowniczych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono wypadek drogowy samochodu osobowego marki Peugeot 407 i ciągnika marki Zetor Forterra z pługiem i piaskarką. Na miejscu obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego, który zaopatrywał poszkodowanego kierowcę samochodu osobowego. Jeden pas ruchu był całkowicie zablokowany przez ciągnik, natomiast samochód osobowy znajdował się w rowie obok drogi. W związku z prowadzonymi działaniami wprowadzony został ruch wahadłowy.

Działania zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na odcięciu prądu w rozbitym pojeździe, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym oraz po zakończeniu czynności przez Policję uprzątnięciu pozostałości powypadkowych z jezdni, a także zmyciu wycieków płynów eksploatacyjnych przy użyciu środków chemicznych.
Jedno osoba poszkodowana w wypadku została przetransportowana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

W działaniach ratowniczych uczestniczyły:
> JRG Zawiercie – GBA 2/25Pr 750 Renault
> JRG Zawiercie – SRt Scania
> OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 MAN
> Zespół Ratownictwa Medycznego – 1×3
> Policja – 2×4

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s