Zabezpieczenie budynku mieszkalnego

13 stycznia 2019 roku jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica została zadysponowana telefonicznie ok. godziny 14.00 przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu do sprawdzenia zabezpieczenia poszycia dachowego na budynku wielorodzinnego w Pilicy na ul. Łaziennej.

Kilka minut po zadysponowaniu zastęp OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 wyjechał do działań. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono przeciekające (powały) sufity w większości mieszkań oraz zalane miejsca gdzie przechodziły kable energetyczne. Informacje te zostały zgłoszone na Stanowisko Kierowania KP PSP. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy JRG Zawiercie, Pogotowie Energetyczne oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Na miejsce została wezwana również firma wykonująca remont poszycia dachowego, celem dokładnego zabezpieczenia dachu na całym budynku.

Działania zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na usunięciu niebezpiecznie zwisających elementów blachy przy kominie oraz odłączeniu od kuchenek butli propan-butan w zalanych mieszkaniach na górnym piętrze i wyniesieniu ich na zewnątrz budynku.
Decyzją Inspektora Nadzoru Budowlanego piętro budynku zostało wyłączone z użytkowania. Lokatorzy zamieszkujący na piętrze zostali ewakuowani z budynku. Osoby te znalazły tymczasowe schronienie u swoich rodzin.
Po zakończeniu działań zastępy Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej powróciły do swoich baz.

W działaniach uczestniczyły:

• JRG Zawiercie – GBA 2/25Pr 750 Renault
• JRG Zawiercie – SCD-37 Magirus
• OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 MAN
• Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego
• Pogotowie Energetyczne

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s