Pożar sadzy w przewodzie kominowym

26 stycznia 2019 roku o godzinie 20.27 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Złożeniec.

Kilka chwil po zadysponowaniu przez Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP zastęp OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 wyjechał do działań ratowniczo-gaśniczych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego. Osoby zamieszkujące znajdowały się na zewnątrz budynku.

Pierwsze działania zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na wygaszeniu pieca CO, a następnie zagaszeniu palących się sadzy w kominie. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono stan komina i dokonano pomiaru tlenku węgla w pomieszczeniach. Wynik pomiaru detektorem 0.00 ppm. Budynek został protokolarnie przekazany właścicielowi wraz z zaleceniami. Po tym działania zakończono i zastępy powróciły do swoich baz.

W działaniach uczestniczyły:
• JRG Zawiercie – GBA 2,5/16 Iveco
• JRG Zawiercie – SCD-37 Magirus
• OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 MAN

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s