Spłoszone konie na DW 790

9 lutego 2019 roku o godzinie 22.29 roku jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica została zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu do pomocy Policji w zabezpieczeniu drogi DW 790 od miejscowości Biskupice w kierunku Podzamcza przed biegającymi luzem końmi.

Kilka chwil po zadysponowaniu przez Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP zastęp OSP Pilica wyjechał do działań. Po wyjeździe zastępu OSP Pilica drogą radiową Dyżurny powiadomił, że doszło do kolizji konia z samochodem osobowym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono uszkodzony samochód przez konia. W wyniku zderzenia nikt nie został poszkodowany. Z informacji otrzymanych od osób z tego samochodu wynikało, że 8 wystraszonych koni pobiegło drogą w stronę Podzamcza. W związku z tym zastęp OSP Pilica i ZRM udali się we wskazanym kierunku. Na wysokości miejscowości Kocikowa zastano kolejne rozbite przez konie samochody osobowe. Osoby podróżujące znajdowały się poza rozbitymi pojazdami. Jedna osoba z tych pojazdów została w wyniku szoku została przebadana przez ZRM.

W wyniku całego zdarzenia na odcinku ok. 4 km zostało uszkodzonych 5 samochodów osobowych: Audi A3, Fiat Panda, Toyota Avensis, Renault Megane i Audi A4. Dwa konie zostały zabite w wyniku zderzenia z samochodami.
Działania zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz zmyciu krwi z jedni. Zabite konie po ustaleniu z Policją zabrane przez właściciela, który ma przekazać je do firmy utylizacyjnej.

Po ponad 3 godzinach pozostałe 6 koni zostało odnalezionych i odprowadzone do stajni przez właścicieli.

Po zakończeniu czynności zastępy zakończyły działania i powróciły do swoich baz.

W działaniach uczestniczyły następujące służby:
• JRG Zawiercie – GBA 2/25Pr 750 Renault
• JRG Zawiercie – GBA 2,5/16 Iveco
• JRG Zawiercie – SRt Scania
• OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 MAN
• Zespół Ratownictwa Medycznego – 1×3
• Policja – 3×6

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s