Zabezpieczenie zerwanego dachu

11 marca 2019 roku o godzinie 7.36 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do zabezpieczenia zerwanego dachu na budynku gospodarczym w miejscowości Siadcza.

Kilka minut po zadysponowaniu i przekazaniu informacji przez Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP zastęp OSP Pilica wyjechał do działań ratowniczych. Po drodze zabrane zostały plandeki z Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego UMiG Pilica .
Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono zerwany dach na budynku gospodarczym. Konstrukcja dachu została naruszona przez bardzo silny wiatr. Budynek murowany, kryty eternitem.
Na miejscu zdarzenia obecny był Burmistrz Miasta i Gminy Pilica.

Działania zastępów Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych polegały na zabezpieczeniu plandekami dachu budynku mieszczącego się nad garażem. W związku z tym, że konstrukcja dachu była naruszona i nie było możliwości prawidłowego pokrycia plandekami po uzgodnieniu z właścicielem postanowiono zabezpieczyć wewnątrz budynku rzeczy tam się znajdujące.

Po zakończeniu zabezpieczenia budynku miejsce działania zostało przekazane właścicielowi budynku, i zastępy powróciły do swoich baz.

W działaniach uczestniczyły:
– OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 MAN
– OSP Dobraków – GBA-Rt 3,5/16 Mercedes
– OSP Szyce – GBA-Rt 3/16 Mercedes

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s