Pomoc Policji w otwarciu mieszkania

26 marca 2019 roku o godzinie 13.06 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do pomocy Policji w otwarciu mieszkania w miejscowości Złożeniec – Wiesławów.

Kilka minut po zadysponowaniu przez Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP zastęp OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 wyjechał do działań ratowniczych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono zamknięty dom. Na miejscu obecna była Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego. Z otrzymanych informacji wynikało, że w domu znajduje się osoba z którą nie ma kontaktu.

Działania zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na wyważeniu/otwarciu drzwi przy użyciu zestawu hydraulicznego do wyważania drzwi LUKAS i sprzętu podręcznego. Po otworzeniu drzwi do środka weszła Policja. Po sprawdzeniu całego domu nie znaleziono żadnej osoby. W wyniku zdarzenia na miejscu pozostał patrol Policji, pozostałe służby zakończyły działania i powróciły do swoich baz.

W działaniach uczestniczyły następujące służby:
• JRG Zawiercie – GBA 2,5/16 Iveco
• OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 MAN
• Zespół Ratownictwa Medycznego – 1×2
• Policja – 2×4

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s