Neutralizacja płynów eksploatacyjnych

9 kwietnia 2019 roku o godzinie 16.24 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do neutralizacji plamy oleju na DW 794 w miejscowości Smoleń.

Kilka chwil po zadysponowaniu przez Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP zastęp OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 wyjechał do działań. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono kolizję samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. W wyniku wypadku jeden pas ruchu był zablokowany. W związku z tym Policja wprowadziła ruch wahadłowy.

Działania zastępu Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu prądu i zakręceniu zaworu gazu w rozbitym pojeździe oraz pomocy Policji kierowaniu ruchem drogowym. Po zakończeniu czynności przez Policję i zabezpieczeniu rozbitego pojazdu przez pomoc drogową przystąpiono do uprzątnięcia jezdni i neutralizacji wycieków płynów eksploatacyjnych przy użyciu środków chemicznych typu sintan i sorbent. Po zmyciu miejsca zdarzenia zostało przekazane Policji, a zastęp zakończył działania i powrócił do swojej bazy.

W działaniach uczestniczyły:
• OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 MAN
• Policja – 4×8

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s