Kolizja na DW 794 w Dzwonowicach

9 maja 2019 roku o godzinie 13.28 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do kolizji samochodu osobowego i ciągnika w miejscowości Dzwonowice.

Kilka chwil po zadysponowaniu przez Dyżurnego Stanowiska KP PSP zastęp OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 wyjechał do działań ratowniczych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono na DW 794 kolizję samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym. Uszkodzony samochód znajdował się na chodniku obok jezdni, a ciągnik rolniczy z rozrzutnikiem na prywatnej posesji.

Pierwsze działania zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zakręceniu zaworu gazu w samochodzie osobowym. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez Policję przystąpiono do neutralizacji wycieków płynów eksploatacyjnych z jezdni przy użyciu środków chemicznych typu sintan i sorbent. Po zmyciu substancji ropopochodnych z DW 794 teren działania został protokolarnie przekazany Policji, po tym zastępy zakończyły działania i powróciły do swoich baz.

W działaniach uczestniczyły:

  • JRG Zawiercie – GBA 2,5/25Pr 750 Renault
  • OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 MAN
  • Policja WDR – 1×2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s