Kolizja na DW 790 w Biskupicach

20 czerwca 2019 roku o godzinie 11.09 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Staży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do wypadku dwóch samochodów osobowych na DW 790 w miejscowości Biskupice.

Kilka chwil po zadysponowaniu przez Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP zastęp OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 wyjechał do działań ratowniczych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono wypadek dwóch samochodów osobowych Volvo S80 i Citroën C3. Rozbite pojazdy znajdowały się na dwóch pasach, blokując ruch. Osoby podróżujące znajdowały się na zewnątrz rozbitych pojazdów. Jedna osoba znajdowała się w karetce Zespołu Ratownictwa Medycznego, gdzie przechodziła badania.

Działania zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu w rozbitych pojazdach oraz zakręceniu zaworu gazu w jednym samochodzie.

W związku z zablokowaną drogą zorganizowany został objazd przez pobliskie miejscowości. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez Policję przystąpiono do neutralizacji płynów eksploatacyjnych i uprzątnięcia pozostałości powypadkowych z jezdni. Po uprzątnięciu jezdni działania zakończono i zastępy powróciły do swoich baz.

W działaniach uczestniczyły następujące służby:

  • JRG Zawiercie – GBA 2,5/25Pr 750 Renault
  • JRG Zawiercie – SRt Scania
  • OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 MAN
  • Zespół Ratownictwa Medycznego – 1×3
  • Policja – 2×4

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s