Pożar altanki

24 czerwca 2019 roku o godzinie 1.26 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do pożaru altanki w Pilicy na ul. Królowej Elżbiety Jagiełłowej.

Kilka chwil po zadysponowaniu przez Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP zastęp OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 wyjechał do działań ratowniczo-gaśniczych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono pożar altanki umiejscowionej w pobliżu budynku mieszkalnego. Pierwsze działania zastępu OSP Pilica polegały na podaniu jednego prądu gaśniczego wody w natarciu na płonącą altankę. Sytuacja pożarowa została opanowana przed przybyciem kolejnych zastępów na miejsce zdarzenia.

Kolejne działania Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zburzeniu spalonych elementów konstrukcyjnych i przelaniu miejsca zdarzenia.

Teren akcji gaśniczej został przekazany protokolarnie właścicielowi posesji. Po tym działania zostały zakończone i zastępy powróciły do swoich baz.

W działaniach uczestniczyły:

  • OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 MAN
  • OSP Wierbka – GBA-Rt 2,5/25 MAN
  • OSP Kleszczowa – GCBA-Rt 4/32 Mercedes
  • OSP Szyce – GBA-Rt 3/16 Mercedes

Jedna myśl na temat “Pożar altanki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s