Wypadek samochodu osobowego w Pilicy

6 lipca 2019 roku o godzinie 2.31 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do wypadku samochodu osobowego w Pilicy na ul. 3 Maja.

Kilka chwil po zadysponowaniu przez Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP zastęp OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 wyjechał do działań ratowniczych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono wypadek samochodu osobowego marki Peugeot 206. Rozbity pojazd znajdował się na boku na poboczu skrzyżowania ulic 3 Maja, Barbary i Zawierciańskiej (DW 790). Osoby podróżujące znajdowały się na zewnątrz rozbitego pojazdu. W związku z prowadzonymi działaniami ratowniczymi skrzyżowanie dróg było całkowicie zablokowane.

Działania zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, odcięciu prądu w rozbitym samochodzie oraz kierowaniu ruchem drogowym po odblokowaniu jednego pasa ruchu.
Po przebadaniu trzy osoby poszkodowane w wypadku zostały przetransportowane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do Szpitala Powiatowego w Zawierciu.


Po zakończeniu czynności prowadzonych przez Policję z WRD działania zostały zakończone i zastępy powróciły do swoich baz.

W działaniach ratowniczych uczestniczyły następujące służby:
• JRG Zawiercie – GBA 2,5/25Pr 750 Renault
• JRG Zawiercie – SRt Scania
• OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 MAN
• Zespół Ratownictwa Medycznego – 2×5
• Policja – 2×4

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s