Wypadek na DW 794 w Pilicy

1 sierpnia 2019 roku o godzinie 9.45 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Zawierciu zadysponowało jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do wypadku dwóch samochodów osobowych na DW 794 w Pilicy – Zarzeczu.

Kilka chwil po zadysponowaniu przez Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP zastęp OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 wyjechał do działań ratowniczych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono na DW 794 wypadek dwóch samochodów osobowych: KIA Cee’d i Ford Galaxy. Osoby podróżujące znajdowały się na zewnątrz rozbitych pojazdów. Jedna osoba poszkodowana zaopatrywana była w karetce Zespołu Ratownictwa Medycznego.
Działania zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu prądu w rozbitych pojazdach oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem na zorganizowanych objazdach. Odcinek DW 794 w miejscu prowadzonych działań był całkowicie zablokowany.
Dwie osoby poszkodowane zostały zabrane karetką Zespołu Ratownictwa Medycznego do Szpitala Powiatowego w Zawierciu.
Po zakończeniu czynności prowadzonych przez Policję z Wydziału Ruchu Drogowego i usunięciu z drogi rozbitych pojazdów przez pomoc drogową przystąpiono do neutralizacji wycieków płynów eksploatacyjnych i uprzątnięcia drogi z pozostałości powypadkowych. Po udrożnieniu drogi ruch został wznowiony, a zastępy JOP zakończyły działania i powróciły do swoich baz.

W działaniach uczestniczyły:
• JRG Zawiercie – GBA 2,5/25Pr 750 Renault
• JRG Zawiercie – SRt Scania
• OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 MAN
• Policja – 2×4
• Zespół Ratownictwa Medycznego – 1×2
• Pomoc Drogowa – 1×1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s