Neutralizacja plamy oleju po wypadku na DW 794

4 sierpnia 2019 roku o godzinie 1.42 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do neutralizacji plamy oleju po kolizji na DW 794 w miejscowości Smoleń.

Kilka minut po zadysponowaniu przez Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP zastęp OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 wyjechał do działań ratowniczych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono wypadek samochodu osobowego. Osoby podróżujące znajdowały się poza rozbitym pojazdem. Droga DW 794 była całkowicie zablokowana. W związku z tym zorganizowany został objazd miejsca zdarzenia na czas prowadzenia działań przez Policję i JOP.

W wyniku zdarzenia jedna osoba poszkodowana została przetransportowana do Szpitala Powiatowego w Zawierciu przez Zespół Ratownictwa Medycznego.
Działania zastępu Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odcięciu prądu w rozbitym pojeździe. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez Wydział Ruchu Drogowego KP w Zawierciu przystąpiono do neutralizacji wycieków oleju i płynów eksploatacyjnych przy użyciu środków chemicznych typu sintan i sorbent oraz uprzątnięciu jezdni z pozostałości powypadkowych. Po udrożnieniu jezdni ruch drogowy został wznowiony, a służby zakończyły działania i powróciły do swoich baz.

W działaniach ratowniczych uczestniczyły:
• OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 MAN
• Zespół Ratownictwa Medycznego – 2×6
• Policja – 2×4
• Pomoc Drogowa – 1×1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s