Pożar ścierniska na Smoleniu

7 sierpnia 2019 roku o godzinie 12.04 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do pożaru ścierniska w miejscowości Smoleń.

Kilka chwil po zadysponowaniu przez Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP zastęp OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 wyjechał do działań ratowniczo-gaśniczych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar ścierniska na obszarze ok. 1,5 ha. W związku z tym, że sytuacja była rozwojowa KDR zwrócił się SK KP PSP o zadysponowanie na miejsce zdarzenia więcej sił i środków.

Pierwsze działania zastępu OSP Pilica polegały na podaniu trzech prądów gaśniczych wody na palące się ściernisko. Jeden w obronie pobliskiego ogrodzenia wokół zabudowań, dwa w natarciu na płonące ściernisko. Dodatkowo zaczęto przy użyciu sprzętu podręcznego typu tłumice łapać szybko rozprzestrzeniający się pożar.
Po przybyciu na miejsce kolejnych zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej sytuacja została całkowicie opanowana i przystąpiono do przelewania całego terenu działania wraz z obrzeżami. Spaleniu uległo ok. 2 ha ścierniska.

Po przelaniu terenu akcji, działania zostały zakończone i zastępy JOP powróciły do swoich baz.

W działaniach gaśniczych uczestniczyły:
• OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 MAN
• OSP Wierbka – GCBA 6/32 Jelcz
• OSP Sławniów – GCBA 6/32 Jelcz
• OSP Kleszczowa – GCBA-Rt 4/32 Mercedes

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s