Wypadek samochodu osobowego

28 sierpnia 2019 roku o godzinie 18.20 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do wypadku samochodu osobowego do którego doszło między Pilicą, a Złożeńcem.

Kilka chwil po zadysponowaniu przez Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP zastęp OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 wyjechał do działań ratowniczych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono wypadek samochodu osobowego. Na miejscu obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego. Pierwsze działania zastępu OSP Pilica polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pomocy ZRM w ewakuacji osoby poszkodowanej z rozbitego pojazdu do karetki. Pozostałe osoby podróżujące znajdowały się na zewnątrz pojazdu. W związku z prowadzonymi działaniami ratowniczymi wprowadzony został ruch wahadłowy.

Dalsze działania zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na odłączeniu prądu w rozbitym pojeździe oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem podczas prowadzonych działań.

Jedna osoba poszkodowana została przetransportowana do Szpitala Powiatowego w Zawierciu. W czasie prowadzonych działań na ból zaczęła uskarżać się druga osoba. W związku z tym, na miejsce zdarzenia został zadysponowany kolejny ZRM. Po przeprowadzeniu badań osoba została przetransportowana przez ZRM do Centrum Pediatrii w Sosnowcu – Klimontowie.

Po zakończeniu czynności prowadzonych przez Policję działania zostały zakończone i zastępy powróciły do swoich baz.

W działaniach ratowniczych uczestniczyły następujące służby:
• JRG Zawiercie – GBA 2,5/16 Iveco
• JRG Zawiercie – SRt Scania
• OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 MAN
• JRG Wolbrom – GBA-Rt 2,5/28 Mercedes
• Zespół Ratownictwa Medycznego – 2×5
• Policja – 2×4
• Pomoc Drogowa – 1×1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s