Miejscowe zagrożenie – gniazdo szerszeni”

6 września 2019 roku o godzinie 17.40 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do usunięcia gniazda szerszeni w budynku mieszkalnym w miejscowości Udórz.

Kilka minut po zadysponowaniu przez Dyżurnego Stanowiska KP PSP zastęp OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 wyjechał do działań. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zlokalizowano gniazdo szerszeni umiejscowione za ścianą, łączącą się dachem budynku (dach płaski). Jednocześnie podczas przeprowadzania rozpoznania nie stwierdzono wejścia pod dach budynku. Osoby zamieszkujące budynek poinformowały, że dwa dni wcześniej było JRG, i że nie będą kupować środków do zwalczania szerszeni, ponieważ budynek należy do gm. Żarnowiec.
W związku z tym, na brak możliwości nie podjęto działań, a jedynie poinformowano lokatorów o zachowaniu szczególnej ostrożności, nieotwieraniu okien i poinformowaniu urzędu gminy jako właściciela budynku o gnieździe szerszeni, celem wezwania firmy do zwalczania szerszeni lub zakupieniu środków chemicznych.
O zaistniałym fakcie poinformowano SK PSP i zastęp zakończył działania i powrócił do bazy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s