Dachowanie samochodu osobowego

28 września 2019 roku o godzinie 11.50 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do wypadku (dachowania) samochodu osobowego w miejscowości Smoleń.

Kilka chwil po zadysponowaniu przez Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP zastęp OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 wyjechał do działań ratowniczych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu z OSP Pilica i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono wypadek samochodu osobowego na DW 794. Samochód osobowy (SEAT Ibiza) znajdował się na dachu w przydrożnym rowie. Trzy osoby podróżujące samochodem znajdowały się na zewnątrz rozbitego pojazdu. Osoby te nie uskarżały się na stan zdrowia.
Przybyły na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego przebadał jedną osobę z wypadku. Osoba nie została zabrana do szpitala. W czasie prowadzonych działań jeden pas ruchu był zablokowany. W związku z tym wprowadzony został ruch wahadłowy.
Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeprowadzeniu wywiadu z osobami uczestniczącymi w wypadku o stanie ich zdrowia, kierowaniu ruchem drogowym, odłączeniu prądu w rozbitym pojeździe.
Po zakończeniu czynności przez Policję samochód został postawiony na koła na pobliskim placu do czasu przyjazdu pomocy drogowej. Po tym zastępy zakończyły działania i powróciły do bazy.

W działaniach ratowniczych uczestniczyły:
• JRG Zawiercie – GBA 2,5/16 Iveco
• JRG Zawiercie – SRt Scania
• JRG Wolbrom – GBA-Rt 2,5/28 Mercedes
• OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 MAN
• Zespół Ratownictwa Medycznego – 1×2
• Policja – 1×2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s