Wypadek dwóch samochodów na DW 794

28 września 2019 roku o godzinie 16.19 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Pilica do wypadku dwóch samochodów osobowych na DW 794 w kierunku Sierbowic.

Kilka chwil po zadysponowaniu przez Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP zastęp OSP Pilica wyjechał do działań ratowniczych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu OSP Pilica i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono wypadek na DW 794 dwóch samochodów osobowych (BMW i Renault Scenic). Osoby podróżujące same opuściły pojazdy przed przybyciem zastępów JOP. Trzy osoby znajdowały się w karetce Zespołu Ratownictwa Medycznego, gdzie przechodziły badania. Jedna osoba została przetransportowana przez ZRM do Szpitala Powiatowego w Zawierciu.
Pierwsze działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu i zakręceniu zaworów gazu w rozbitych pojazdach. W związku z prowadzonymi działaniami odcinek drogi DW 794 był całkowicie zablokowany.
Po zakończeniu czynności prowadzonych przez Policję zastępy JOP przystąpiły do uprzątnięcia pozostałości powypadkowych i zmyciu płynów eksploatacyjnych z jezdni przy użyciu środków chemicznych typu sintan i sorbent. Po uprzątnięciu drogi działania zakończono i zastępy powróciły do bazy.

W działaniach uczestniczyły następujące służby:
• JRG Zawiercie – GBA 2,5/16 Iveco
• JRG Zawiercie – SRt Scania
• JRG Zawiercie – GBA-Rt 2,5/25 Renault
• OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 MAN
• OSP Szyce – GBA-Rt 3/16 Mercedes
• Zespół Ratownictwa Medycznego – 1×2
• Policja WRD – 1×2
• Pomoc Drogowa – 2×2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s